Річний звіт про діяльність Синодального відділу "Місія соціальної допомоги дітям"

Річний звіт про діяльність Синодального відділу "Місія соціальної допомоги дітям"
Синодальний відділ Української Православної Церкви “Місія соціальної допомоги дітям” було за-сновано рішенням Священного Синоду у 2003 році. За благословенням Предстоятеля Української Пра-вославної Церкви місія реалізує благодійні програми, спрямовані на допомогу дітямсиротам, дітям з ба-гатодітних сімей, дітям з обмеженими можливостями та іншим категоріям дітей.

Головні складові роботи Синодального відділу — місіонерство у дитячому середовищі, надання матеріальної допомоги нужденним дітям та співпраця з дитячими державними та громадськими установами. У поданому звіті ілюструються результати цьогорічної роботи у зазначених напрямках.

1.ДУХОВНОПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА МІСІЇ

1.1. Організація дитячих місіонерських заходів

У році, що завершується, Місією було організовано 20 дитячих місіонерських заходів, у кожному з яких прийняли участь від 20 до 400 дітей. Ці акції проводилися для вихованців шкіл, інтернатів та хворих дітей. Окрім участі у культурній програмі, діти спілкувалися зі священнослужителями, отри-мували на молитовну згадку ікони, дитячі книжки та інші подарунки.

Звітний рік традиційно розпочався з урочистих заходів, присвячених святкуванню пам’яті свя-тителя Миколая. Цьогоріч Місією спільно з митницею України було організовано загальноукраїн-ське святкування під назвою “Святий Миколай мандрує Україною”. У рамках цього святкування у 26 єпархіях клопотом Місії були проведені святкові заходи для дітейсиріт та хворих дітей.

Працівниками Місії до свята Миколая Чудотворця було також організовано 5 заходів у м. Києві, у яких взяли участь понад 1200 дітей.

До свята Різдва Христового Місією було проведено 4 святкових заходи у м. Києві, у яких прийня-ли участь більше 300 дітей.

До свята Великодня було організовано 6 святкових заходів, у яких прийняли участь понад 800 дітей.
Решта місіонерських заходів проводилися протягом року і були присвячені іншим християнським святам.
1.2. Робота Місії з дітьмиінвалідами

Співробітники Місії у звітному році провадили роботу з дітьмиінвалідами та їх батьками. Зокрема, кліриком Київської єпархії священиком Григорієм Крижановським велася місіонерська робота з глухими та слабочуючими дітьми, інвалідами дитинства опорнорухового апарату, нервової системи та розумово відсталими дітьми.

Діти, що мають слабкий слух, порушення функції слуху або зовсім не чують, змушені вчитися у спеціалізованих школахінтернатах. Місія співпрацює з усіма такими закладами, що діють у столиці. За сприяння співробітників цих шкілінтернатів Місія протягом року організовувала зу-стрічі дітей зі священиком та місіонерські заходи.

Окрім глухих дітей, у поточному році Місія надавала допомогу інвалідам дитинства опорнорухо-вого апарату, нервової системи та розумово відсталим дітям. Найбільша складність у цій роботі полягає у встановленні контакту з дітьми даної категорії інвалідності. Попри ці складності, протягом року велася плідна робота у спеціальній школі “Надія”. Проведено роботу з викладачами школи, батьками учнів і самими дітьми. Основним видом роботи тут була організація святкових заходів та дозвілля для дітей. Окрім цього, проводилися консультативні зустрічі з батьками та вихователями.
1.3. Дитячі екскурсії та паломництво

У звітному році співробітники Місії організували 6 екскурсій та паломницьких поїздок для нужденних дітей Київщини, Вінничини, Миколаївщини та Запоріжжя. Працівники Місії запрошують дитячі колективи відвідати київські святині, забезпечують групи екскурсійним супроводом та створюють умови комфортного перебування у столиці.
1.4. Розповсюдження дитячої духовної літератури

Місія соціальної допомоги дітям веде роботу над забезпеченням недільних та світських шкіл, дитячих лікарняних та інших установ духовною дитячою літературою. Ця література розповсюджується благодійно на підставі письмового звернення та під час місіонерських заходів.

2.ДИТЯЧІ СОЦІАЛЬНІ ПРОГРАМИ МІСІЇ

2.1. Патронування дитячих будинків та інтернатів

У поточному році Місія соціальної допомоги дітям продовжила надання матеріальної допомоги спеціа-льним дитячим закладам, якими опікується протягом останніх років. Серед них — Радомишльська школаін-тернат, дитячі будинки у с. Іванки (Черкаська обл.), у с. Осички (Житомирська обл.) і в с. Сезенків (Київська обл.).

2.2. Адресна разова допомога

У звітному році Синодальний відділ надавав фінансову разову допомогу на підставі письмових звернень дитячим організаціям та окремим дітям. Це — люди, що зверталися по допомогу до Блаженнішого Митрополита Володимира або безпосередньо до голови Місії архімандрита Філарета.

2.3. Літнє оздоровлення дітей

Попри наявні фінансові складності, у поточному році Місія організувала оздоровлення учнів недільної школи при парафії на честь прп. Сергія Радонезького у м. Києві, що найбільш плідно працювали протягом минулого навчального року.

3.СПІВПРАЦЯ З ДЕРЖАВНИМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ УСТАНОВАМИ

3.1. Дитячі лікарняні заклади

У поточному році колектив Синодального відділу продовжив співпрацю з провідними дитячими медичними закладами України. Серед них — Київський науковопрактичний центр дитячої кардіології і кардіохірургії та Київський центр мікрохірургії ока. Наступного року планується новий етап у співпраці з центром — це облаштування та відкриття храмукаплиці в новому кардіохірургічному корпусі.
3.2. Інші організації

З метою реалізації соціальних програм, Місія співпрацює з творчими колективами та благодійними організаціями. Продовжується збір коштів на соціальні програми Церкви в напрямках дитячих кардіології, сліпоти та лейкемії через благодійні внески користувачів мережі банкоматів Приватбанку.

4.МІСІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ У ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

Протягом звітного року діяльність Місії висвітлювалася на офіційному сайті www.mission.kiev.ua (на даний момент сайт у стані реконструкції та оновлення), офіційному сайті УПЦ та інших інтерне-твиданнях.

У звітному році керівництво та співробітники Місії взяли участь у таких подіях:

— 15 березня 2010 у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії відбулася робоча зустріч керівників Синодальних відділів соціальної допомоги дітям та медицини архімандрита Філарета та протоієрея Геннадія Батенка з директором Центру доктором медичних наук Іллею Миколайовичем Ємцем.

— 25 березня 2010 співробітник Місії священик Олексій Кіреєв взяв участь у круглому столі, що відбувся в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. “Дитячий алкоголізм, як наслідок моральної деградації суспільства” — головна тема заходу, організованого молодіжним рухом “Нова держава”.

— 18 квітня 2010 року колектив Синодального відділу взяв участь у місіонерському заході у підтримку розвитку соціального служіння в Україні “Молодість небайдужа” у Центральному Ботанічному саді м. Києва.

— У липневому випуску “Церковної православної газети” було опубліковане інтерв’ю співробітника Місії диякона Миколая Скрижаліна про основні аспекти роботи Синодального відділу.

— 30 травня Місія прийняла участь у щорічній спортивноблагодійній акції “Пробіг під каштанами”. 18-ту акцію, яка пройшла в 2010 році, було засновано Центром дитячої кардіології та кардіохірургій для дітей, що перенесли операції на серці, отже ці діти та їх батьки щорічно приймають участь в акції.

— 25 вересня голови Синодальних відділів соціальної допомоги дітям та медицини архімандрит Філарет та протоієрей Геннадій Батенко, а також викладач Київської духовної академії Сильвестр (Стойчєв) прийняли участь в “5 форумі вроджених вад серця”. В науковій конференцій обговорювався метод використання пуповинної крові в кардіологічних операціях. Метод було впроваджено ди-ректором Центру Іллею Ємцем. Отже Церква в конференції висловила богословську та біоетичну оцінку використання пуповинної крові.

— 30 вересня 2010 року на офіційному сайті Української Православної Церкви відбулася веб-кон-ференція голови Синодального відділу УПЦ “Місія соціальної допомоги дітям” архімандрита Філарета.